Lekcja 38. - Strach

Jest takie uczucie, które każdy z nas przeżywa - strach.
Jedni są bardziej podatni, inni mniej, nie wiem dlaczego tak jest i uważam, że jest to w pewnym sensie niesprawiedliwe, dlatego że czasami te osoby, które są mniej podatne, zazwyczaj w trudnych sytuacjach radzą sobie lepiej.
Miałam ostatnio bardzo stresującą sytuacje i nie byłam sobie w stanie poradzić, po prostu ni byłam w stanie zapanować nad swoim strachem. I potem, gdy było już po tym straszny,m dla mnie momencie, zaczęłam się zastanawiać - "Czego jak się tak właściwie boje?" - i wiecie co, nie byłam sobie w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
Bo strach, czasami jest dobry, sprawia, że czasami powstrzymujemy się przed popełnieniem jakiegoś błędu, czy rzeczy dla nas niebezpiecznej, ale czasami ma także niesamowicie krzywdzące dla nas skutki. 
Weźmy dla przykładu, na przykład kiedy boicie się odezwać czy klasie i siedzicie cicho. Dlaczego? Bo się boicie... Czego? Wyśmiania, popełnienia błędu, bycia pośmiewiskiem? Nie wiem, ale przyjrzymy się czasami swojemu strachowi i zobaczmy z czego on wynika.

Nie wiem czy zważyliście, że moje posty są teraz w tematyce takiej dosyć mocno psychologicznej. Nie wiem czy Wam się podoba. Piszcie w komentarzach. Jeżeli chcecie, możecie napisać też mi o swoim strachu. 
❄❄❄

Komentarze