Lekcja 47. - Paradoksy komentowania

Dzisiaj jak sam tytuł wskazuje, będzie o paradoksach komentowania.
Nie zdawałam sobie z nich sprawy, dopóki, sama nie zaczęłam „tworzyć „ i udostępniać tego w internecie. Dużą rolę w uświadomieniu mi tego zjawiska, było odkrycie Wattpada (serwisu z opowiadaniami, książkami i fan fiction).
Poniżej wymieniam moje spostrzeżenia w tym temacie:
1.Każdy (a przynajmniej większość twórców), chce aby jego twórczość była komentowana, ponieważ odpieramy to jako formę wsparcia, od swoich czytelników
2. Tak naprawdę sami rzadko zostawiamy komentarze
3. Najczęściej zostawiamy komentarze, tam, gdzie jest ich mniej (szczególnie jesteśmy sami jesteśmy twórcami tym mniejszych kanałów, blogów itp.)
4. Na większych kanałach, bogach, itp. rzadziej zostawiamy komentarze, ponieważ zazwyczaj jest ich tam więcej i uważamy, że i tak nasz komentarz nie zostanie zauważony

Ja jestem z siebie ostatnio bardzo dumna, bo staram się komentować o wiele więcej niż dotychczas i niezwykle satysfakcjonujące jest to jak ta osoba, której prace skomentowaliście odpowie Wam.
Polecam :)

S. ❄❄❄

Komentarze